Hópihetánc

Hópihetánc

Búcsú

2018. január 28. - Tünde Tündér

Eljött az ideje a búcsúnak, kedves olvasók és követők. Köszönöm mindenkinek, aki követte a blog írásait, terjesztette őket. A blogot két ember hozta létre azért, hogy fontos, mindenki életét érintő kérdésekről elmondják véleményüket. Az új év azonban új dolgokat hozott, melynek következtében a…

Tovább

Gondolatok az elvárásokról és ígéretekről

Elvárásokkal telve éljük életünket. Van melyeket ki is mondunk, hangot adunk neki, és van melyeket magunkban őrizgetünk. Az ember időnként könnyen képes – akár felelőtlenül is - ígéreteket tenni, akár másoknak, akár magának.   Az életben mindig történik valami, mindig van valami aktuális feladat,…

Tovább

Az oltások valóban állhatnak az autizmus és a bölcsőhalál hátterében?

Nem kizárólag gyermekeket érinthetnek az oltások következményei...

  Autizmus és Alzheimer-kór Szerintem sem azt nem lehet bizonyossággal állítani, hogy az oltások állhatnak olyan súlyos kórképek mögött, mint az autizmus, vagy az Alzheimer-kór, sem azt, hogy nem. Kutatások zajlanak napjainkban ezzel kapcsolatban, azonban ezeket rendkívüli módon megnehezítik, hogy…

Tovább

Anomáliák oltásfronton

  Korábbi írásom folytatásaként körüljárom a SZMOV vagyis a Szülői Mozgalom az Oltások Választhatóságáért elnevezésű kezdeményezés kutatásainak eredményeit. A mozgalom égisze alatt orvosok, gyógyszerészek, vegyészek, jogászok és egyéb a témában jártas szakember sokasága tevékenykedik. Tehát a…

Tovább

Mi a SZMOV és miért küzd?

  Gondolom az érintetteken kívül nem sokat mond a SZMOV elnevezés. Bevallom őszintén, nekem sem mondott sokat, míg nem találkoztam egyik írásukkal, melyen nagyon elgondolkodtam. Szeretném őket és küzdelmüket bemutatni, hiszen senkinek sincs ma biztosítéka az ellen, hogy valamilyen formában ne…

Tovább

Az összefogásról vagy inkább annak hiányáról

  Mindennapjainkban láthatjuk és tapasztalhatjuk akár a saját bőrünkön is, hogy milyen az, ha az összefogás hiányzik egy-egy kisebb vagy nagyobb társulásból az életben. Emberek vagyunk, így – hacsak nem valami remete életféleséget választottunk magunknak – bizony emberekhez kell igazodnunk,…

Tovább

A begyógyulatlan lelki sebek

  Nincs olyan ember, akinek ne lennének kisebb vagy nagyobb lelki sérülései. Az ilyen sebek pedig nagyon lassan tudnak csak begyógyulni, van, hogy egy élet nem elég hozzá. A sebek eredete nem is annyira érdekes a gyógyulás szempontjából. Akadnak közöttük egészen frissek, jelen életünk…

Tovább

Otthon vagy kórházban?

Geréb Ágnes büntetőpere kapcsán a nőkért

Bárhol történjen tragédia a születésekkel kapcsolatban, megérinti az embereket. Akár indulatokat is gerjeszthet. Fájdalmas veszteség főleg az érintettek életében. Az ember pedig keresi a miérteket. Az nem kérdés egyikünk előtt sem, hogy az élet a születéssel kezdődik és a halállal végződik.…

Tovább

A megfelelési kényszer béklyóiban 3.

Hogyan szabaduljunk meg tőle?

Előző két írásomban körbejártam a megfelelési kényszer alapjait a gyermekkorban, majd azt taglaltam, miért ragaszkodik az ember felnőtten a mindenkinek megfelelni vágyáshoz. Itt az ideje, hogy a felszámolásáról is szó essék. Meghaladni, tenni egy negatív berögzültség ellen akkor tud az ember, ha…

Tovább

A megfelelési kényszer béklyóiban 2.

Miért ragaszkodik egy felnőtt ember a megfeleléshez?

Előző írásomban felvázoltam a megfelelési kényszer kialakulásának okait a gyermekkorban.  A felnőttség elérésekor (ugye ez az időpont eléggé különbözően alakulhat az egyéni embereknél, ki mikorra válik felnőtté) bizony minden ember egy jól berögzült, önmaga által elfogadott elvárás halmazzal éli…

Tovább
süti beállítások módosítása